FRMORJİNAL

Türkiye'nin Yeni Genel Buluşma Noktası

AnasayfaAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Topuz Hikmet'in anlatımıyla Fenerbahçe ambleminin öyküsü:

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
tu_ba_tu
Alışkın Üye
Alışkın Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 107

MesajKonu: Topuz Hikmet'in anlatımıyla Fenerbahçe ambleminin öyküsü:   Salı Nis. 15, 2008 8:28 pm

Kulübümüzün rengi sarı-beyazdan, sarı-laciverte çevrildikten sonra bu yeni renklerle bir amblem yaptırılması gündeme geldi. Arkadaşlarım bu amblemin çizilmesini benden rica ettiler. İlk önce bayrağımızın renkleri kırmızı ile beyazı bir araya getirdim. Sonra kırmızı üzerine bir kalp şekli çizerek bunu sarı-laciverte boyadım ve üzerine de metanet, kuvvet ve sağlamlığın ifadesi olan meşe dalını resmettim. Beyaz kısma da kulübümüzün ismini ve kuruluş tarihini yazdım. Rozetimizi çizerken, ona şu manayı vermeye çalıştım; Kalpten gelen bir bağımlılıkla bu kulübe hizmet etmek. Çizdiğim şekil arkadaşlarım tarafından beğenildi ve yeni amblem o tarihlerde Almanya'da bulunan Tevfik Haccar'ın aracılığıyla orada yaptırıldı. Yeni harflerin kabulünden sonra aynı şekilde muhafaza edildi. Sadece Fenerbahçe Spor Kulübü 1907 yazısı yeni harflerle değiştirildi.
Kullanıcı profilini gör
__allenhasan__
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Topuz Hikmet'in anlatımıyla Fenerbahçe ambleminin öyküsü:   Perş. Nis. 24, 2008 12:00 pm

Peki ya bu topuz hikmet kim
Kullanıcı profilini gör

Topuz Hikmet'in anlatımıyla Fenerbahçe ambleminin öyküsü:
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ...::: FENERBAHÇE BİLGİLERİ& BAŞARILARI VE KLÜPTE ŞU ANA KADAR OYNAYAN BÜTÜN FUTBOLCULAR :::...
» Kelime anlamı bulma
» Counter Strike 2d Server krumak
» Lwl Up Editör(lwl Atlama Exp Ayarlama) V.b 6.0 Anlatım
» Fenerbahçenin Aldığı Kupalar Resmi Kupalar